Lednice
Naposledy aktualizováno: 25.3.2013

Knihovna zajišťuje tyto služby :

 

služby

  • Výpůjční & referenční služby

Potřebujete zjistit do školy informace k nějakému tématu (např. k sepsání referátu) nebo vás "jen" zajímá nějaká oblast jako koníček? Chcete vědět, co všechno napsal váš oblíbený spisovatel a co si od něj můžete v naší knihovně přečíst a půjčit?...

.

PC místo
.

Brzy si budete moci prohlížet fond knihovny i z domu přes online katalog!

.

Podmínky půjčování:

 

Čtenářem knihovny může být každý, kdo si za stanovený poplatek vyřídí čtenářskou legitimaci. K vypsání přihlášky potřebují dospělí čtenáři občanský průkaz, děti do 15 let podpis rodičů. Legitimace platí na dobu 1 roku. Výpůjční lhůta je jeden měsíc s možností prodloužení (do tří měsíců). Za dlouhodobé nevrácení knih, za jejich ztrátu nebo poškození se platí poplatky. Poplatky navíc se platí také za MVS (meziknihovní výpůjční službu) a za oznámení o vyřízení rezervace zamluvené knihy.

.

Soubory ke stažení:


  • .Meziknihovní služby & Rezervace knih

Nesehnali jste u nás požadovanou knížku? Nevadí, rádi vám ji zapůjčíme v jiné knihovně a přichystáme pro vás na požádání k výpůjčce .

 

Nesehnali jste u nás knížku, kterou ve fondu máme, ale je zrovna vypůjčená? Nevadí, můžete si ji zamluvit!

 

  • Nabídka z výměnného fondu poskytovaného regionální službou Městské knihovny v Břeclavi!

Pokud nemáte čas navštívit Městskou knihovnu v Břeclavi, můžete si vypůjčit vybrané knížky z jejího fondu i u nás .

 

Lázně
.

Dále jsme využili příležitost a spojili knihy a četbu s lázeňskou léčbou v místních Lázních Lednice - lázenští hosté si mohou přijít půjčit knihy i do naší knihovny a takové spojení je velmi prospěšné, protože jak každý sám dobře ví, knihy jsou důležité nejen pro vzdělávání, ale i pro relaxaci & zábavu . Více se k tomuto tématu dočtete např. ve článku Institut lázeňských knihoven: když knihy léčí (Inflow).

.  • Volný přístup k Internetu po celou dobu půjčování!

 

internet

.

Nemáte doma připojení k internetu a nechce se vám utrácet peníze po internetových kavárnách? Zkuste k nám zajít do knihovny, kromě knih tu můžete pracovat i s internetem.

 


  • Kulturní & vzdělávací akce - spolupráce s 1. & 2. stupněm Základní školy i mateřské školky v Lednici (literární besedy, knihovnické lekce, exkurze do knihovny, společné čtení, výtvarné i vědomostní soutěže...)

Během celého roku pořádá naše knihovna řadu akcí, které jsou veřejně přístupné všem zájemcům.

 

Zpátky na úvodní stránku